SK | EN

Power životospráva (infografika)

 • 17.12.2014
 • 12294
 • chudnutie
  mentálny výkon
  fyzicky vykon
  zivotosprava
  metabolizmus
  ingrediencie
  infografika
  varenie
Ponúkame vám základný návod a prehľad výberu a spracovania potravín, ktorý pomôže obnoviť energiu vášho organizmu.

Spoznajte princípy POWER životosprávy, na ktorú sa môžete 100% spoľahnúť.Aj keď sa svet zdravej výživy zdá byť niekedy komplikovaný, po počiatočnom zorientovaní sa a niekoľkých hodinách štúdia rýchlo pochopíte 20% princípov, ktoré vám zabezpečia 80%výsledkov. Preto je na začiatok dôležité, aby ste sa zodpovedne zamysleli najmä nad týmito dvoma zásadami:

 1. Konzumácia jedál, na základe ktorých vaše jedlo vylučuje veľa inzulínu (vysoká hladina cukru v krvi).
 2. Výber kvalitných ingrediencií bez chémie, éčok, prídavných látok, lepku a hlavne cukru.

Nejde nám tu teraz o to, že by sme potrebovali hlásať paleo, raw, vegan či iné zázraky. To, akú cestu zvolíte, je na každom z vás. Z nášho pohľadu a z Dušanovho výskumu však jasne vyplýva,že bez toho, aby sme sa najprv postarali o náš mozog a “čistotu”myslenia, to nepôjde.

Aj preto je celá POWER životospráva postavená tak, aby ste získali čo najlepšiu výživu mozgu. Tá vám zabezpečí správne rozhodnutia a dostatok energie do akejkoľvek činnosti.https://drive.google.com/file/d/0B9Pt5Hvw4wN_akNxdWZERjZPcjA/view?usp=sharing


Semafor ako ideálna pomôcka pri rozhodovaní

To,ako sa budete cítiť a ako rýchlo dosiahnete želané výsledky,záleží len a len na vás. Ak do zmeny životosprávy dáte 100%,tak môžete očakávať aj 100%-né výsledky. Život však často nie je ideálny a dostupnosť vašich top jedál a ingrediencií je často obmedzená. Preto sa potrebujeme naučiť robiť aj voľby„menšieho zla“.

Výbornou pomôckou vám môže byť práve semafor a znalosť šikovných kombinácii zabezpečujúcich správny efekt.

 1. Zelená zóna

Ingrediencie z tejto zóny môžete jesť od ráno do večera. Bezproblémové a najhodnotnejšie potraviny, ktoré poskytnú 100% čistú energiu. Pri mäse a živočíšnych produktoch klaďte,samozrejme, dôraz na kvalitu a pôvod.

 1. Oranžová zóna

Ingrediencie,ktoré môžu byť súčasťou každého dňa, len je potrebné rozumne kontrolovať ich množstvo a individuálne identifikovať problematické potraviny, ktoré vám nemusia sedieť.

 1. Červená zóna

Týmto potravinám sa vyhýbame, lebo nimi len zaťažujeme organizmus,oslabujeme mozog a celkovú úroveň metabolizmu.

Navyše máme pre vás 5 otázok, ktoré vám pomôžu v rozhodovaní:

 1. Obsahuje moje jedlo rýchly cukor alebo píliš veľa lepku?

 2. Obsahuje moje jedlo prídavné látky, éčka, chémiu, či potravinu, ktorá mi robí zle?

 3. Obsahuje moje jedlo adekvátny pomer makroživín (tuky min. 30 %, bielkoviny min 30% a sacharidy max. 40%)?

 4. Nezabijem svoje trávenie nevhodnou kombináciou napríklad mäsa s bielou múkou alebo škrobmi? Princípy delenej stravy totiž fungujú.

 5. Dokáže ma moje jedlo pri adekvátnej porcii nasýtiť aspoň na 3 hodiny?

Pre správny výber jedla na každý deň odporúčame nalepiť grafický prehľad POWER životosprávy na vašu chladničku. Pri nákupe si položte 5 kľúčových otázok a šikovne a bez námahy vylepšíte svoju životosprávu.

POZOR!Nejde tu o žiadne chudnutie a počítanie kalórii. Oveľa dôležitejšie je začať robiť postupné kroky a meniť jednu vec po druhej. Priestoru a oblastí je až až - jedlo, dýchanie,cvičenie, spánok, stres…

Keď však dáme telu namiesto červenej na semafore zelenú, veľmi rýchlo pocítime zmeny. Tak je aj káva s maslom a kokosovým olejom lepšou alternatívou ako “zdravé” fitness cereálie s mliekom a ovocím.


Viac detailov a článkov o bezchybnej životospráve nájdete na blogu zakladateľa POWER COFFEE, ktorý spája top životosprávu s gastro zážitkami.


http://www.dusanplichta.com/blog/