SK | EN

Efektívny nákup potravín (infografika)

  • 16.02.2015
  • 10615
  • ingrediencie
    infografika
    biohack
    inspiracia
Ako správne a efektívne nakúpiť pre vymakanie našej životosprávy. Nie všetko, čo vyzerá pekne na papieri je ľahké preklopiť do reality. V Power Coffee nám záleží na tom, aby ste si užívali skutočne kvalitné jedlo, ktoré mení myslenie. Aj preto je dôležitý výber správnych ingrediencií na ktoré sa môžete kedykoľvek spoľahnúť. Vyberajte si zo správneho zoznamu a spoznajte. kde a ako efekivne nakupovať.


Princípy Power životosprávy už dobre poznáte. Ak nie, tak rýchlo kliknite tu a stiahnite si grafiku, a šikovne naštudujte ako vám semafórový prístup pomôže pri rozhodovaní. Varenie však začina v obchode a tak je dosť dôležité, aby sme si už aj správne nakúpili. 


Už samotný nákup rozhoduje o tom, ako budete fungovať

 

Myslíme si, že je k problému treba pristúpiť od podstaty a už samotným nákupom vyriešiť to, čo budeme počas týždňa užívať. Vybrali sme pre vás najhodnotnejšie potraviny, ktoré vám prinesú minimálne 80% kompletnej hodnoty do vášho osobného štýlu stravovania a fungovania, ktoré si už každý môže vyladiť podľa vlastných preferencií.

 

Nakupujte podľa tohto zoznamu, vyskúšajte 2-týždňovú prípravu jedál z týchto ingrediencií a my vám garantujeme, že pokiaľ nemáte nejaké špeciálne atletické povolanie a potrebu niektorých špeci doplnkov výživy, nebude vám nič chýbať.


Link pre stiahnutie: https://drive.google.com/file/d/0B9Pt5Hvw4wN_RU5KZXNhZTZPdUU/view?usp=sharing


Pozor, vôbec nie je nevyhnutné nakúpiť úplne všetko a minúť v obchode "mailand"! Našim cieľom je totiž uvedomelá spotreba a čo najefektívnejšie využívanie jedla. A preto chceme jesť radšej menej, ale tak aby sme boli skutočne zasýtení. Nech je jedlo zážitkom, až liekom pre vaše telo pre myseľ aj ducha. :-)

 

Najlepšie na tom je, že si nespomeniete ani na sladkosti, či fastfood pokušenia! Keď totiž do každého jedla šupnete nejaké tie zdravé tuky ako kokosový olej, maslo, olivový olej, či orechy, začnú sa diať veci...


Kde nakupovať suroviny?

 

Aj vy ste sa už stretli s tým, že v Rakúsku sú lepšie potraviny a zistili ste, že v našich supermarketoch 80 % potravín nestojí za veľa? Z osobných skúseností odporúčame využiť čo najviac lokálnych zdrojov, najmä čo sa týka živočíšnych produktov ako sú vajcia, maslo, mäso, atď. Ak chcete svoj čas využívať zmyslupne a namiesto venčenia nákupného košíka medzi regálmi obchodného reťazca by ste si radšej napr. zacvičili, využite ponuky rozširujúcich sa internetových obchodov, ktoré ponúkajú kvalitné potraviny s dovozom domov. Vieme, že sa to zatiaľ týka najmä ľudí žijúcich vo väčších mestách, avšak myslíme si, že postupne budú tieto služby prístupnejšie pre všetkých.

 

Prieskum možností, ktoré môžete smelo otestovať:Naši parťáci

http://www.debnickari.sk/

http://www.lokapetit.sk/Ďalšie možnosti

http://farmicka.sk/

http://www.slovenskadebnicka.sk/

http://biosante.sk/

http://biobox.sk

http://www.biologika.sk

http://www.bioprevas.sk

http://www.biokdveram.sk

http://www.poctivyfarmar.sk

 

Kde kúpiť poctivý kváskový chlieb, keď nie ste za 100% paleo :-) ?

 

http://www.biopekaren.sk/

http://www.pekarenharmonia.sk/

http://www.kvaskovechleby.sk

 

Mapa dostupných predajní z dvora, kde nájdete farmy v svojom okolí:


http://www.predajzdvora.sk/mapa-zoznam-a-poloha-fariem/


Kde zabezpečiť bezchynú kávu a kokosový olej :-) ?


http://shop.powercoffee.sk/products/power-combo 


Sledujte nás aj na Facebooku, dajte si LIKE a zapojte sa do pripravovaných súťaži o rôzne Power špecialitky.